У звʼязку з воєнним станом частина заходів не відбудуться. Слідкуйте за інформацією на сторінках подій.

Опера-буфа "Севільський цирульник"

Продаж припинено
минула подія

Про подію

Увертюра. Час дії – ХVIII століття, місце дії – Севілья Увертюра, яка виконується сьогодні – не оригінальна, тобто, не та, яка виконувалась з самого початку. Дивним чином партитура зникла невдовзі після першого виконання опери. Розповідають, що Россіні замінив пропажу старою увертюрою, яку він написав за сім років до того для забутої тепер опери “L`Equivoco stravagante” (“Дивний випадок”).
 
Дія перша.Картина перша. Фіорелло, служник графа Альмавіви, приводить на майдан перед будинком доктора Бартоло музикантів. Тут живе Розіна, в яку закоханий Альмавіва. З допомогою музик граф освідчується їй у коханні. Це легка яскрава каватина – “Ecco ridente in cielo” (“В небі сходить з посмішкою Аврора”). Але Розіну суворо опікує старий доктор Бартоло і палкому прихильнику так і не вдається її побачити. У цей час чути голос цирульника Фігаро, який розповідає про те, який він усім потрібний і незамінний. Звучить каватина “Largo al factotum della citta” (“Дорогу міському фактотуму”).
 
Граф упізнає Фігаро і просить допомогти йому завоювати серце Розіни. З будинку виходить доктор Бартоло, буркочучи про те, що сьогодні, нарешті, він влаштує своє одруження з Розіною. Це чують граф і Фігаро. Обидва змовники вирішують діяти швидко. Користуючись відсутністю Бартоло, Альмавіва співає канцону “Se il mio nome” (“Якщо хочете знати моє ім’я”) і цього разу представляється Ліндором. Розіна з’являється на балконі, але раптом швидко щезає. Граф досить легко вмовляє Фігаро допомогти йому, пообіцявши щедру винагороду.
 
Вони співають веселий дует “All`idea di quell metallo” (“Думка одна – роздобути метал”). Метикуватий Фігаро відразу ж придумує, як чинити: Альмавіва може переодягтися солдатом і увійти в будинок Бартоло з вимогою стати на постій, а щоб відвести будь-які підозри – ще й прикинутися п’яним. Ця ідея подобається графу. Він увесь в передчутті майбутнього щастя, Фігаро ж радіє своєму заробітку.
 
Картина друга. Події відбуваються в будинку доктора Бартоло. Розіна співає свою знамениту колоратурну арію “Una voce poco fa” (“Ще зовсім недавно чийсь голос”), в якій розкриває свої почуття до Ліндора. З’являється Фігаро. Розіна недовго, але сердечно розмовляє з ним, а потім – менш щиро – з доктором Бартоло, який перервав їх бесіду. Приходить дон Базиліо, учитель музики Розіни. Він розповідає своєму старому другу, доктору Базиліо, що в місто прибув граф Альмавіва, таємний коханий Розіни.
 
Дон Базиліо пропонує доктору позбавитись від графа, звівши наклеп та скомпрометувавши його. Хвала наклепу і пліткам звучить в арії дона Базіліо “La calunnia e un venticello” (“Наклеп – це вітерець”). Після цього йде діалог між Фігаро й Розіною, в якому цирульник розповідає дівчині, що бідний молодик по імені Ліндор закоханий в неї і що з її боку було б мило написати йому листа. Розіна насправді вже написала листа і дає його Фігаро, аби той передав Ліндору, – дует “Dunque io son” (“Це я? О, як мило”). Бартоло помічає, що Розіна писала листа й вибухає гнівом.
 
Дівчина намагається обманути свого старого опікуна, але той все розуміє і співає арію “A un Dottor della mia sorte” (“Я недарма доктор зіркий”). Він наказує Розіні безвихідно сидіти в своїй кімнаті. Незабаром приходить, прикинувшись п’яним, переодягнений солдатом граф Альмавіва і заявляє, що його направили на постій в будинок доктора “Ehi, di casa…buona gentn…” (“Ей, квартиру для постою”). Протести доктора Бартоло не допомагають. Переодягнений Альмавіва погрожує, кричить, і при цьому подає знак Розіні, що він – Ліндор.
 
До цієї сцени один за одним долучаються служниця Берта, цирульник Фігаро та учитель музики Базиліо. Безлад посилюється. Зачувши гамір в будинок заходить варта. Удаваного солдата намагаються заарештувати, але він показує офіцеру папір, в якому вказане його справжнє ім’я. Усі здивовані. Перша дія закінчується прекрасним дев’ятиголосим хором, в якому кожен учасник визнає, що вся ця ситуація абсолютно абсурдна “Mi par d`esser colla testa”.
 
Дія друга. Картина перша. Граф Альмавіва приходить в дім доктора Бартоло в новій личині, цього разу – дона Алонсо, вчителя музики. Він говорить, що прийшов замінити дона Базиліо, який захворів, і дати урок Розіні. А коли Бартоло йому не вірить, він показує записку Розіни, стверджуючи, що вона потрапила до нього випадково і що її можна використати для зведення наклепу на графа Альмавіву. Бартоло погоджується. Починається урок. Россіні написав для цього епізоду пісню “L`Inutile precauzione” (“Даремна пересторога”) – так, як спочатку звучав підзаголовок опери.
 
Доктору Бартоло не подобається ця “сучасна” музика і він співає старомодний сентиментальний романс “Quando mi sei vicina, amabile Rosina” (“Коли, часом, сидиш ти, Розіна, зі мною”). З’являється Фігаро з тазиком для бриття: він наполягає на тому, що доктора необхідно побрити. Поки обличчя Бартоло у мильній піні, закохані домовляються про втечу. Приходить дон Базиліо. Звичайно, він зовсім не хворий, але в чарівному квінтеті кожен переконує його в тому, що у нього скарлатина. Непомітно отримавши від графа солідний гаманець, дон Базиліо йде додому “лікуватись”.
 
Доктор Бартоло з усіх сил намагається підслухати розмову Розіни та дона Алонсо (Альмавіви), і хоча цирульник всіляко намагається завадити, доктору це вдається. Він чує, як Альмавіва розповідає дівчині про її записку, що так йому допомогла. Доктор Бартоло виганяє всіх з дому. На сцені з’являється служниця Берта, у якої є всі підстави поскаржитись в своїй арії на те, що в цьому будинку немає й хвилини спокою “Il vecchiotto cerca moglie” (“Старенький вирішив одружитись”).
 
Картина друга. Оркестрова музика створює ілюзію зливи наприкінці літнього дня. Тремоло віолончелей нагадують гуркіт грому, піццікато скрипок – краплини дощу. У темній кімнаті спочатку з’являється Фігаро, а за ним – граф Альмавіва, закутаний в плащ. Вони готові до втечі. Але спочатку їм треба переконати Розіну в тому, що їхні наміри благородні. Граф відкриває дівчині своє справжнє ім’я. Всі готові до втечі – звучить терцет “Zitti, zitti” (“Тихіше, тихіше”). Але раптом виявляється, що драбини немає! Несподівано з’являються дон Базиліо й нотаріус, за якими послав Бартоло.
 
Граф Альмавіва підкуплює їх, аби вони зареєстрували його шлюб з Розіною. Ледь встигло закінчитись поспішне укладання шлюбу, як повернувся Бартоло у супроводі офіцера й солдат. Тут все проясняється. Фігаро йде – він зробив усе, що міг. Звучить ансамбль з хором “Di si felice innesto” (“Турботи й хвилювання розсіялись, як дим”).
 
         

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2022 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Одеса.

Опера-буфа "Севільський цирульник" відбудеться 10 липня 2022, 16:00, неділя в Одеський театр опери та балету. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+