Витрачай 1000 грн на концерти та театри з Єпідтримка

Опера "Аїда"

У продажу залишилось 746 квитків
Перейти до вибору квитків  
Відеоінструкція замовлення
Ціна: від 100 грн
Тривалість
03:20
З антрактом
Бронь
24
години

Про подію

Джузеппе Верді
Опера в 4-х діях
Лібрето Антоніо Гисланцони
за сценарієм Франсуа Огюста Фердінан Марієтта
 
Тривалість вистави з урахуванням антрактів: 3 години 20 хвилин
 
Диригент-постановник - Олександра Самоїле
Режисер-постановник - Карло Антоніо де Лючія (Італія)
Художник по костюмах - Алессандра Полімія (Італія)
Художник-сценограф - заслужений художник України Євген Гуренко
Хормейстер-постановник - заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко
Балетмейстер-постановник - заслужений артист Росії Юрій Васюченко
 
Перша вистава нинішньої версії опери відбулося на Театральній площі 1 червня 2012 року у час відкриття І Міжнародного фестивалю мистецтв в Одеській опері. Прем'єра на сцені театру - 5 і 6 жовтня 2012 року.
 
 
Історія створення опери Джузеппе Верді «Аїда» почалася в 1868 році. Тоді в Єгипті готувалися до відкриття Суецького каналу і театру в Каїрі. До урочистостей єгипетський уряд запропонувало маестро Верді написати оперу на їх національний сюжет. Верді відхилив несподіваний замовлення. Його навіть не зацікавив гонорар в 30 тисяч доларів (зараз це близько 200 тисяч доларів), який пропонували єгиптяни.
 
Але після зустрічі зі своїм єдиним учнем Емануелли Муціо, який повернувся перед цим з Єгипту, і іншому Камілла дю Локлі, Верді задумався над пропозицією єгиптян. Легенду, з якої народився сюжет «Аїди», Муціо почув від відомого французького єгиптолога Огюста Марієтта, яку той прочитав на стародавньому папірусі.
 
Через деякий час Верді отримав від дю Локля план 4-актное опери, в основі якої лежала та сама легенда. Вражений історією кохання молодих людей, їх характерами, композитор відразу почав працювати. Цікаво, що милозвучне ім'я головної героїні спеціально було придумано Марієттом для музичного твору.
 
Верді шукав либреттиста, який написав би віршований текст до опери, і зупинився на кандидатурі Антоніо Гисланцони. Композитор дуже квапив поета. У цьому сенсі показовою є одна із записок до нього: «Синьйор Гисланцони, остання фраза вашого листа змусила мене здригнутися:« Чи можу я почати третій акт? » Як? Хіба він ще не закінчений? А я чекав з години на годину ... ». Одного разу Верді сказав: «Щоб писати добре, треба вміти писати швидко, майже на одному диханні, залишивши собі потім можливість виправляти, переробляти, підчищати загальний нарис; інакше ризикуєш писати оперу довго, з перервами, створювати музику мозаїчну, позбавлену стилю і характерності ».
 
Менше п'яти місяців знадобилося композитору, щоб написати оперу, і потім цілий рік довелося чекати прем'єри в Каїрі. Через військових дій неможливо було переправити костюми, декорації і сценічне машинерію, яка була виготовлена в Парижі.
 
І ось, нарешті, 24 грудня 1871 «Аїду» побачив світ. Публіка сприйняла оперу захоплено. Але Верді не поїхав на прем'єру в Каїр. Для нього важливіше була постановка в «Ла Скала», яка повинна була відбутися через 40 днів. Композитор проводив репетиції з виконавцями, які потім співали в Мілані - Терезою Штольц, Марією Вальдман, Джузеппе Фанчеллі, Орманді Маина і Франческо Пандольфіні; зустрічався з диригентом Франко Фаччо.
 
Вечір 8 лютого 1872 видався в Мілані холодним і похмурим, але в театрі не було жодного вільного місця. Після закінчення вистави зал вибухнув нескінченними оплесками. Публіка, яка, як писали хронікери, була «в радісному екстазі», сорок разів запрошувала маестро на сцену.
 
«Аїда» - це пристрасний гімн юності, поема про кохання двох юних сердець, складена вже літнім чоловіком. У ній Верді вдалося поєднати, як зазначає Массімо Міла, «вроджені сили душі і гарібальдійськой відвагу свого натхнення зі зрілістю духовного світу, поглибленого багатьма роками життєвого досвіду, і досконалістю, досягнутим наполегливим і важким пошуком».

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2022 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Одеса.

Опера "Аїда" відбудеться 29 січня 2022, 18:30, субота в Одеський театр опери та балету. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+