Балет "Трубадур"

31 серпня 2021, 19:00, вівторок
Всі квитки продані
минула подія

Про подію

ПОДІЯ ПЕРЕНЕСЕНА З 28 СЕРПНЯ 2021 19:00 НА 31 СЕРПНЯ 2021 19:00
Всі придбані квитки дійсні на нову дату
"Трубадур"
 
Джузеппе Верді
Опера в 4-х діях (виповнюється з 1-м антрактом)
Лібрето Сальваторе Каммарано за однойменною драмою Антоніо Гарсіа Гутьєрреса
 
Тривалість вистави з урахуванням антракту: 2 години 30 хвилин
 
Виповнюється італійською мовою
 
Диригент-постановник-заслужений артист України Віктор Плоскіна
Диригент-народний артист Республіки Молдова Олександру Самоіле
Режисер-постановник-заслужений артист України Сергій Зуєнко
Художник-постановник-заслужений художник України Наталія Бевзенко-Зінкіна
Головний хормейстер-заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко
Постановка танців-заслужений артист Чувашії Володимир Трощенко
Режисери, ведучі вистави-заслужений працівник культури України Наталія Григор, Сергій Червоних
 
Члени постановочної групи
 
Зав. оперною трупою театру-заслужена артистка України Наталія Ютеш
Зав. режисерською частиною-Лариса Калашник
Зав. художньо-постановочною частиною-Віктор Янчук
 
Художник по світлу-В'ячеслав Ушеренко
Концертмейстери-Марина Маринич, Наталія Русиняк, Вероніка Струк, Лариса Хороленко
Режисери, ведучі вистави-заслужений працівник культури України Наталія Григор, Сергій Червоних
Начальник машинно-декораційного цеху-Віктор Мелешко
Художники-гримери-Олена Васильчук, Євгенія Галенко
Костюмери-Оксана Чабаненко, Галина Чебишева
 
Головний диригент театру-народний артист Республіки Молдова Олександру Самоіле
Головний режисер театру-Оксана Тараненко
Головний балетмейстер театру-заслужений артист Росії Юрій Васюченко
Головний хормейстер театру-заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко
 
Виконавці в найближчому спектаклі
 
Склад виконавців 10 квітня
 
Манріко, трубадур (тенор) - Микола субота
ЛЕОНОРА (сопрано) - Анна Литвинова
ГРАФ ді ЛУНА ( баритон) - заслужений артист України Павло Єрмоленко
АЗУЧЕНА, циганка (меццо-сопрано) - Марина Годулян
ФЕРРАНДО, начальник варти ( бас) - народний артист України Василь Навротський
Інес, подруга Леонори (сопрано) - Ірина Репетій
Рюіц (тенор) - Сергій Червоних
Старий циган (бас) - Дмитро Себов
Диригент-заслужений артист України Ігор Шаврук
 
Про оперу
 
"Трубадур" - опера про непримиренну ворожнечу і віддану любов, опера гострих контрастів, бурхливих зіткнень і сильних почуттів, властивих романтичній драмі. Вже більше 160-ти років цей твір Джузеппе Верді залишається одним з найпопулярніших у світі. В першу чергу завдяки надзвичайній музиці, яка багата красивими, вільно ллються мелодіями, близькими до народних наспівів. Втілюючи долі і переживання героїв, композитор велику увагу приділив життєвому фону розгортаються подій. Дуже колоритно виписані, окреслені в рельєфних, пам'ятних хорах образи циган, ченців, солдатів і наближених графа.
 
Сюжет "Трубадура" запозичений з однойменної п'єси іспанського драматурга Антоніо Гарсія Гутьєрреса (1812 – 1884), з успіхом поставленої в Мадриді в 1836 році, і заснований на реальних подіях історії Іспанії XV століття. Це-типова романтична драма з заплутаною інтригою і кривавою розв'язкою, з неодмінними поєдинками, помстами, отрутою і фатальними таємницями. Романтична драматургія привернула Верді яскравістю фарб, гостротою сценічних ситуацій, кипінням пристрастей, а так само героїчної темою, втіленої в драмі Гутьєрреса, жваво хвилювала співвітчизників Верді – сучасників і учасників визвольних рухів, потрясли Італію в XIX столітті. Сюжет настільки захопив композитора, що після складання ретельно продуманого плану опери, в якому визвольна ідея проявилася дуже рельєфно, музика – мужня і пристрасна, пройнята пафосом волелюбності, – була написана всього за 29 днів. Прем'єра "Трубадура" відбулася 19 січня 1853 року в Римі і відразу завоювала загальне визнання.
 
Короткий зміст
 
Дія І
 
Дія відбувається в Іспанії на початку ХV століття.
 
Феррандо, начальник варти графа ді Луна, розповідає воїнам трагічну історію графського роду: стара циганка намагалася чаклунством погубити молодшого сина графа ді Луна. Потім її стратили у вогні. Дочка ворожки вирішила помститися і викрала маленького графа. Після спалення серед останків Старої циганки знайшли ще й обгорілі кістки дитини.
 
Старий граф ді Луна не зміг змиритися зі смертю свого хлопчика. Вмираючи, взяв зі старшого сина обіцянку, що той продовжить пошуки зниклого брата.
 
Опівночі дух відьми блукає по замку. Так, перетворившись на сову, привид нібито погубив одного зі слуг. Чути дзвін дзвону: опівночі. Воїни охоплені жахом...
 
Тиха темна ніч. Герцогиня Леонора, прогулюючись зі своєю подругою Інес, зізнається в тому, що закохана в трубадура Манріко.
 
Сподіваючись на зустріч з Леонорою, в саду з'являється граф ді Луна. Здалеку чується пісня-співає Манріко. Між суперниками виникає бійка.
 
Циганський табір в горах Біскайї. Азучена розповідає Манріко про загибель своєї матері і про жахливу помилку, коли, засліплена горем, вона переплутала і кинула у вогонь своє дитя, зберігши тим самим життя Графському синові. Манріко вражений почутим: як, він не її син?! Азучена заспокоює його і наказує помститися за неї, піддавши покаранню графа ді Луна.
 
Гонець передає Манріко послання від його друга Рюїца: Леонора, дізнавшись про загибель коханого, вирішила піти в монастир. Попрощавшись з циганкою, юнак поспішає до коханої.
 
Ді Луна разом зі своєю вартою ховається в монастирському дворі. Граф впевнений, що трубадур убитий. Тепер він прагне викрасти Леонору. Раптова поява Манріко вражає всіх. Леонора не може повірити в щасливий порятунок. Рюіц, який разом з воїнами прийшов на допомогу, змушує охорону графа відступити.
 
Дія ІІ
 
Табір графа ді Луна. Солдати готуються до облоги замку, в якому знайшли собі притулок Леонора і Манріко. Граф, охоплений ревнощами, сподівається знову розлучити їх.
 
Солдати приводять пов'язану Азучену, яка схоплена як Шпигунка. Феррандо впізнає в ній циганку, яка колись викрала молодшого брата графа ді Луна. У розпачі Азучена кличе Манріко. Зловісна радість графа безмежна: він не тільки помститься за брата, але і страчує матір свого найлютішого ворога.
 
Довгоочікувана мить одруження Леонори і Манріко охоплена тривогою: замок оточений ворогами. Але нічого не страшно Манріко: любов Леонори додає йому сил. Схвильований Рюіц повідомляє, що Азучена потрапила в руки графа ді Луна, і їй загрожує смертна кара у вогні. Манріко сповнений рішучості врятувати матір, і закликає воїнів до наступу.
 
У важкому бою розбитий загін Манріко. Трубадур узятий в полон і кинутий у в'язницю.
 
Темна ніч. Леонора в розпачі благає графа про звільнення Манріко, але благання лише підсилюють його злість і ревнощі. Тоді вона вирішує врятувати коханого ціною власного життя. Обіцяє графу, що стане йому дружиною, якщо граф дозволить побачитися з Манріко, потім випиває отруту.
 
У в'язниці Азучена і Манріко очікують страти. Циганка божеволіє від страждань. До неї приходить видіння-багаття, на якому спалюють матір... Манріко заспокоює Азучену. Засинаючи, вона продовжує марити: з'являються рідні гори, колишня безтурботне життя...
 
Ді Луна приводить Леонору на побачення з Манріко. Вона принесла коханому звістку про звільнення, але сама не може йти разом з ним. Манріко докоряє її: свобода, куплена ціною зради, йому не потрібна. Тільки коли отрута починає діяти, він дізнається про героїчну самопожертву коханої. Ді Луна, переконавшись у марності своїх надій, вбиває Манріко.
 
Циганка відкриває графу страшну правду: він убив рідного брата.

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2021 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Одеса.

Балет "Трубадур" відбудеться 31 серпня 2021, 19:00, вівторок в Одеський театр опери та балету. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+